sobota 9. januára 2016

My little pony

Kamarátka Lucia ma inšpirovala, keď svojej dcérke uháčkovala čiapku my little pony . Ja som išla podľa tohto návodu. Oči sú iné ,ako v návode.  Dievčatá na tenise, kde chodí Anička  chceli tiež, tak , je u mňa doma taká malá sériová výroba .

Návod na oko.
RO -retiazkove oko, KS -krátky stĺpik , PO- pevné oko

Čierny stred
Oči :1r. 4RO spojiť PO  do prvého RO
2r. 1RO a 8KS spojiť PO do prvého RO
3r. 1RO, 2KS do každého oka z predch.riadka, spojiť PO do  prvého RO /spolu 16ok/
4r. 1RO , 1KS , 2KS opakujeme po celom obvode ukončíme PO

Modrá časť  oka
do čierneho kruhu v polovici obvodu /naviažeme priadzu a háčkujeme len do polovice obvodu čierneho oka teda od od 0° do 180°
1r. 1RO a do každého oka predch.riadku/čierneho oka/ 1KS spojime PO do oka,  ktoré máme označené, ako polovicu už hotového čierneho oka . Otočíme prácu  a pokračujeme v 2r.
2r. 1RO a opakujeme ako prvý riadok  -1KS  do každeho oka predch.riadku

Biela časť oka
 naviažeme priadzu tam, kde sme skončili prácu s modrou priadzou
1r.RO a do každého oka  predch riadku 1KS skončíme  PO v mieste kde sem skončili s modrou priadzou . Otočíme prácu a pokračujeme v 2r.
2r.1RO a striedame 1 KS ,2KS do konca  spojíme PO do miesta kde sme začali s bielou priadzou.

Olemovanie celého oka čiernou priadzou
čiernu priadzu naviažeme do tretieho oka od konca, kde sme skončili s bielou priadzou .Urobíme 2 riadky takto: Od tretieho oka bielej priadze sa vraciame  po obvode čiernej priadze tak, že háčkujeme KS do každého oka predch.riadku  opäť až do tretieho oka bielej priadze, kde ukončíme riadok PO do miesta 3oka  riadku z bielej priadze .Otočíme prácu a urobíme posledný riadok opäť KS do predch. riadku z čiernej priadze,ukončíme PO
Môžete vyšiť ešte mihalnice  čiernou bavlnkou a lesk v oku bielou bavlnkou, pozrite si detailnú fotku.                                                                        Krásne tvorenie praje Erika !

5 komentárov: