štvrtok 20. apríla 2017

Nový šatník

Môj muž sa rozhodol, že dá urobiť do Aničkinej izby šatník na mieru. Povedal,že to bude podľa mojich predstáv, tak,neodolala som.    Pôvodné skrine, modrú a ružovú som s ťažkým srdcom vysťahovala. Modrú som darovala moje kamoške Zuzke, ktorá mi dookola volá, ako sa z nej teší (umrela by som, ak by sa tie  staré skrine len tak, vyhodili) a ružovú sa mi nakoniec  celkom dobre podarilo umiestniť do altánku !
  No, ale spať k šatníku , kamoš z No discipline art /môj večný zdroj inšpirácie/ dostal pôvodné šatníkové skrine, ktoré slúžili, ako prezliekárne,odhadujem v 40-tych až 50-tych rokoch minulého storočia, zamestnancom  múzea vo Viedni😵. Kamoši ich obrúsili a natreli matnou  čiernou a ja som sa do tých skríň zamilovala... /určite urobím príspevok, ako  chalani "nastajlovali" šatník spolu s červenou limitovanou sedačkou u nich v showroome-odpadla som :D /
     Ja som si dala podmienku, že ak nový šatník, tak z masívu a presne, ako ten z Viedne, ale chcem farebné dvierka a každé dvierka inej farby ! 
Môj muž nenamietal /ani stolár  !/ :DDD Môj muž bol nadšený , že viac  nemusí strkať ruku za starú skriňu, aby zapol svetlo v Anninej izbe :DDD
A tak sme oslovili kamaráta, šikovného stolára  Paliho Šriffela v Košiciach a ten nám šatník vyrobil na mieru .Som prespokojná , je to funkčné, krásne, musím priznať ,že tým, že to je na mieru, tak v izbe je viac miesta, staré skrine boli o 10 cm širšie a aj to urobilo v malej detskej izbe svoje. Krásne detaily vetráčikov v dvierkach  z ťahokovu sa mi nesmierne páčia . Farby som zvolila svetlo sivú,nasleduje žltá, mentolová zelená /bol slnečný deň a tak sa to ťažko fotilo/,púdrová ružová a svetlo modrá, korpus je svetlo sivý. 


Rozvrhli sme ju s mužom, ako dve dvojkrídlové skrine s tyčami na vešanie /ešte chýba vrchná polica nad tyč a na kraji je jedna úzka policová skriňa .

 Krásne tvorenie praje Erika !

6 komentárov: