piatok 25. marca 2016

Vajcia mramorované lakom na nechty

Ak máte ešte chuť niečo rýchle vytvoriť, tak toto je skvelý nápad rýchly a krásny. Mám  síce kopu práce, lebo chystám oslavu  našej 40-tky. No toto som prosto musela skúsiť :D Návod  som našla včera náhodu cez link  French Country  Cottage .  Je to jednoduché, chvíľu Vám síce bude trvať, kým si nájdete systém , ale pozrite si obrázky aj u mňa a malo by to ísť. Moje sú naozaj také bleskové a viem si predstaviť aj lepší výsledok, no to keď bude viac času...Potrebujete lak na nechty, plechovku s vodou tenší štetec , môže byť aj ten z laku a biele vajíčka. 
Náhodu som mala doma takýto lak na nechty , ktorý má kovovú špicu na zdobenie. Toto mi uľahčilo prácu. V postupe z linku je uvedené, že liať lak do vody a vajce ponárať a lak sa zachytí, ale to mi nefungovalo, preto píšem , že treba skúšať... možno prídete ešte na nejaký zlepšovák. Ja som vajíčko  namočila do vody a naniesla machule laku a Anička ich rozotierala mokrým štetcom z iného laku na nechty , môžete mať aj obyčajný štetec na maľovanie s vodovkami. Je to taká nedokonalá práca, netrápte sa, výsledný efekt je  aj tak krásny. Voda v nádobke musí byť izbovej teploty, nie studená ! lebo lak sa začne zrážať na takú fóliu/taký soplík :D/ ak sa to stane nevadí, zotrite to a naneste lak znova na mokré vajce a rozotrite štetcom.
Sušíte 3-4 hodiny ja som použila krabicu od granka a do nej som napichala tri špendlíky a na to som položila vajíčka.               Veselú Veľkú Noc všetkým mojim priaznivcom 
a krásne  tvorenie praje Erika !

6 komentárov:

 1. Erika tiež som to chcela vyskúšať, len už k tomu neprišlo. Ale vyzerá to skvele. Prajem Ti krásne sviatky a vydarenú oslavu. Andrea

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásná vajíčka.Pohodové a krásné velikonoce přeji Věra .-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Erika ako som povedala si neskutocna energi.Vsetko najjjj k narodeninam hlavne vela zdravicka s energi a este raz pohodove sviatky.40 uz mame za sebou.papa Ivet.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vyzerá to super, no a tak jednoducho!
  Ja som robila takéto, ktoré sme vymysleli s ocinom.
  http://yellowhouseideas.blogspot.sk/search/label/DIY

  Krásne sviatky prajem. Jolana

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Erika, super!!! Vyzerá to ako modrotlač. A ten já miluju.Maj sa pekně Ivana

  OdpovedaťOdstrániť